Abc слабеење: едноставен и ефективен правила

Здравство И Медицинскиот Видео: Your Body Language May Shape Who You Are | Amy Cuddy (Март 2019).

Anonim

Сите оние кои сакаат да изгубат тежина сакаат да станат тенки наредниот ден од денот на ноќта пиеја чаша кефир. Всушност, чудо нема да чекаат за неговите смешни, треба да работат на вашето тело со по одредени правила, и само тогаш можеме да се надеваме на добар резултат. Постои еден многу важно правило - да потрошам повеќе калории отколку што јадат. Ова правило е клучот за брзо и ефикасно губење на тежината, но има и некои други правила за да ви помогне да изгубат и да бидат среќни:

1. утро треба да започне со чаша ладна вода и 5-10 минути на едноставни вежби. Спроведување на овие правила е веќе дел од успехот, бидејќи водата и вежбање "лансирање" на цревата и го забрзува метаболизмот, што значи дека на дигестивниот систем не ќе се акумулираат масти, отрови и други остатоци.

2. Секогаш вечераат и да не барате оправдувања зошто денес или вчера, го пропушти појадок. Се разбудам рано и готви вкусна здрав појадок кој ќе ви даде ситост, енергија и виталност во текот на денот. Плус, за појадок може да си дозволи да се јаде малку повеќе калории отколку оброк, а тоа нема да влијае на сликата. Но, вие не треба да се прејадување, бидејќи по еден час сакате да јадете повторно и ќе се чувствувате слабите.

3. Пијте многу чиста вода и да ги отфрлите кафе или чај, ако ги пиете со шеќер. Вашето тело му е потребна вода, без него не може да се справи со прекумерна тежина, така и на вода го стимулира метаболизмот во организмот и прекумерна тежина оди бавно.

4. Дали вежба или излегувам за бутване, оди во теретана, за фитнес и така натаму. Важно е при губење на тежината оптоварување на мускулите работат, единствениот начин да се добие резултат тон и тенко тело. Ако не се вежба, вашата кожа obvysne и пред се ќе се изгуби не е маст, течност и мускулната маса на телото.

5. ручек е пожелно да се јадат белковини. Фактот дека нашето тело троши калории постојано, и во време кога јадеме, и после јадење. Како што знаеме, протеини се вари за долго време, што значи дека вашето тело ќе работат подолго и ќе ја изгуби калории. Дури и подобро по оброкот на свеж воздух и да се прошетам, само 5-10 минути и ќе го направите вашето тело добра причина.

Потребни 6. Одмор и спиење не само децата, туку и возрасните, особено дебели. Фактот дека недостатокот на сон и хроничен замор доведе до нервниот нарушувања кои се резултат може да доведе до неконтролирано пиење или прејадување брза храна. Значи, ако ви се случува да се губат телесната тежина, а потоа се вклучите во однапред дека ќе спијат најмалку 07:00 и да се релаксираат секој ден после работа и за време на викендите - за 4-5 часа, тоа ќе биде доволно тоа што вие не се чувствувате уморни.

Abc слабеење: едноставен и ефективен правила
Категорија На Медицински Проблеми: Совети