Акни, особено ако тие се случи на лицето, донесе непријатност и болка.

Здравство И Медицинскиот Видео: Rethinking Infidelity ... A Talk For Anyone Who Has Ever Loved | Esther Perel (Март 2019).

Anonim

Постојат пет најлесниот производи да им помогне да се ослободи од проблемите, најверојатно, ќе остане. За да го направите ова ќе треба да се ревидира вашата исхрана - елиминира надразнувачи, вклучувајќи наведени разни зачини, зачинета и масна храна кои не се предвидени во текот на гастроинтестиналниот тракт и се гледа на лице, како грди - акни.

Првиот производ, кој е примарен клуч на чиста и здрава кожа е вода. А доволно количество на вода се консумира секојдневно е клучот на младоста и свежината на вашата кожа. Тоа е околу 8 чаши чиста обична вода. Нашите тела се поголемиот дел од водата, а тоа е суштински производ за обновување на мртвите клетки.

Вториот производ е исто така добро позната на сите и често се користи во народната медицина и козметологијата - маслиново масло. Ако внесете правило и се готви само во маслиново масло, а потоа можете да бидете сигурни дека производот - вистински извор на различни витамини и минерали, микро и макро. Нафтата е можност за поддршка на вашето тело во тешки времиња и да помогне да се ослободи вашата кожа на акни. Главната вредност на маслиново масло е од суштинско значење масти.

Третиот производ - помошник во борбата за чиста и здрава кожа - зелен чај. Нејзината единствена терапевтски својства се случи поради катехини, која е вклучена во неговиот состав и има анти-воспалителни својства. Вашата кожа е во добра форма и здравјето ќе светне. Ако сте постојано наместо црн чај и кафе за производство на корисни и заживување на зелен чај.

Пченица и ореви - четврта комбинација производи кои содржат голем број на селен - важен елемент во структурата на клетката. Селен, како што се покажа, не само што помага во заздравувањето на мртвите клетки, но, исто така, дава на кожата мазна и свиленкаста, свежина и младост. Ако секојдневно јадат пченица и ореви, резултатите не да биде долго - тие се појави чиста и блескава кожа.

Петтата средства за здрава кожа - месо и риба, кои содржат витални протеин кој помага кожата да остане еластична. Овој протеин е голема борба не само со акни, но исто така и од прекумерна тежина.

Во борбата против акни е важен интегриран пристап, кога се користи и козметички производи, и го стави во нормален здрав живот со отфрлање на лошите навики и исхрана, која ќе биде избалансиран сите потребни и корисни елементи.

Акни, особено ако тие се случи на лицето, донесе непријатност и болка.
Категорија На Медицински Проблеми: Совети