Протезите: пред и по

Здравство И Медицинскиот Видео: New Bionics Let Us Run, Climb And Dance | Hugh Herr (Март 2019).

Anonim

Искривени заби, се разбира, не ги красат. Покрај тоа, тие често се причина за потсмев, особено кај децата. Но возрасни проблем може да бидат сериозни. А ѕвезда и доста често прашања може да чини кариера. Обидете се да дознаете кој на познати личности коригирање на malocclusion користење на протези.

Ние знаеме дека порано сет загради, на подобар резултат. Идеална возраст - 11-12 години. Но, многу шоу-бизнисот ѕвезди одлучи да го поправи вашиот искривени заби во подоцнежниот живот. Како резултат на тоа, многу кариера отиде тешка.

Протезите: пред и по слики

lt;

1 од 9

gt;

Фото: Зак Ефрон, partrickorthodontics.com

lt;

2 од 9

gt;

Фото: Метју Луис, imgarcade.com

lt;

3 од 9

gt;

Фото: Ема Вотсон, elle.com

lt;

4 од 9

gt;

Фото: Дру Баримор, refinery29.com

lt;

5 од 9

gt;

Фото: Лурдес Леон, pinterest.com

lt;

6 од 9

gt;

Фото: Синди Крафорд, gossipgirl.alloyentertainment.com

lt;

7 од 9

gt;

Фото: Том Круз, digitalspy.co.uk

lt;

8 од 9

gt;

Фото: Принцезата Евгенија, wn.com

lt;

9 од 9

gt;

Фото: Принцот Хари, heraldsun.com.au

Зак Ефрон

Главниот проблем беше холивудски актер во јазот помеѓу забите. И покрај убав изглед, големите производители, глума и гласовни податоци не се обрне внимание на него. Им се чинеше незабележително, па дури и наивен.

Зак Ефрон се сврте кон најдобрите сликата на одлуки, и по должината на стоматолог. Напорите не беа залудни забите. Во 2005 година, Зек доби главната улога во филмот "Средношколски мјузикл", која стана култен за адолесценти. А две години подоцна актерот беше на листата на најбогатите луѓе на возраст под 25 години.

Денес Ефрон е многу популарен. Производителите се во ред за да бидат поканети на главната улога. Фановите го растргнат. Убави заби успех одигра значајна улога.

Метју Луис

Актерот познат по игра на публиката Невил Лонгботом во филм за Хари Потер. По оваа улога тој стана познат. Но, ова не завршува листата на успеси за млад човек.

Заби, кои беа искривени и држејќи се надвор во сите правци, биле подложени на големи промени поради загради. Метални конструкции Метју да се претвори во атрактивна човек.

Ема Ватсон

Една од главните хероини на култниот филм "Хари Потер" носеле протези само четири месеци - помеѓу снимањето.

По девојка призна дека таа чувствува принуден преку искривени заби. Покрај проблемите со кожата. Ема се справи со проблемите на самодоверба, вклучувајќи vypryamyvshy заби со протези.

Дру Баримор

Актерката носеше загради како дете - на возраст од 11 години. Таа мораше да се сеќава на него подоцна чувство колку што глумеше во филмот "Netselovannaya". Нејзината хероина студент носи ортодонтски систем.

Ќерката на Мадона Лурд

Ќерката на познатиот мајка загради поставена на 12 години, земајќи прво место во Топ 10 познати личности во држачот. Патем, сите деца што живеат во строга дисциплина на Мадона. Тие не им беше дозволено да се јаде чоколадо, бонбони, слатки воопшто - нешто што може да предизвика расипување на забите.

Синди Крафорд

Откако популарен модел почнала да носи протези, како возрасни. Јас не се двоумеше метална структура. Во 1995 година, таа дури и глуми во рекламна кампања на Пепси-Кола.

Се чини дека е малку апсурдно, бидејќи популарниот пијалок не е безбедна за забите, особено ако тие имаат загради. Патем, ортодонтот работеше на совест стана Синди шармантна насмевка.

Том Круз

Популарниот актер дознал за проблеми со забите кога слегува со своите деца на стоматолог. Како резултат на протези се стави на речиси 40 години. Тој не се грижи поради својата метална насмевка дури и се појави во нив за списание покрие, презентирање на "Малцински извештај".

Том носеше загради само една година, тој мораше да ги симне по снимањето на новиот филм.

принцезата Јуџин

Тоа е само во самовила принцеза е сосема убаво. Во животот, тие не се толку блескави. Тие не се непознати за проблемот на изглед. На пример, еден од главните проблеми внука на кралицата Елизабета II се несовршени заби.

Носеше протези во 2006 година. Две години подоцна, нејзината насмевка стана вистински кралски. Сите заборавиле дека еднаш таа носеше на забите, метални додатоци.

Хари Велс

Друг претставник на кралското семејство со остри заби - внук на кралицата Елизабета Втора, принцот Хари од Велс. Хари протези инсталирани во петнаесет години. Сега младите среќни насмеани покажува нивото на редови на убави заби.

Протезите: пред и по
Категорија На Медицински Проблеми: Болести