Помош "хроника" тоа е фундаментално различно

Здравство И Медицинскиот Видео: Последниот Педијатар Од Малешевијата Оди Во Пензија Децата Од Четири Општини Остануваат Без Лекарск (Јануари 2019).

Anonim

Сега фармацевти ќе се грижи за здравјето на луѓето во нов…

До степен на ова откритие стана јасно за момент се врати во историјата на медицината.

Малкумина знаат, но во античка Кина, здравствениот систем е многу различно и да покаже многу поефикасна. Семејниот лекар добија своите плати само до целото семејство беше големо.

Болен пациент - страда со него докторот кој осиромашија додека здравјето на клиентот не ќе бидат вратени.

Дали треба да се опише во детали колку внимание во времето покажа Кинески Ескулап да се лекува човекот? Се разбира, за да се избегне сиромаштијата (па дури и ослободување на црната листа), камен-темелник на медицинска пракса беа превенција на болести и одржување на здравјето во текот на животот, а не се борат со симптоми настанати болест.

Се разбира, во античка Кина, медицинска нега беше достапна само на официјални лица и членовите на царското семејство. Но, ние, фала му на Бога, а не на древните кинески! Лекови и медицински услуги секој ден со испружена рака - или неколку кликања на компјутерски глушец, ако сакате.

Сепак, не сите разлики во современата медицина од древни да бидат горди на, и нешто да позајмуваат од искуството на древните источни соседи може и треба! Тој се фокусира на зајакнување на имунитетот и превенција на болести, како што се противат да се борат нивните ефекти. По маскирање на симптомите наместо да ги елиминира тоа предизвикува истата аларм исклучување наместо да ја фати крадец.

Покрај тоа, синтетички лекови (лекови против болки кои ја инхибираат кашлица, треска, итн) често имаат многу контраиндикации и несакани ефекти, предизвикувајќи проблеми со црниот дроб, бубрезите, желудникот, цревата и другите системи на современиот човек, веќе ослабена од хронични болести на телото.

Нова - е добро заборавени старите. Тоа фармакологија, уште еднаш зачекори напред, ја отвори метод на молекуларната активација. Се чини дека со неговото доаѓање доаѓа време кога спасувањето на луѓето и постоечките третмани се биолошки активни адитиви (БАА), кое се активира со посебен високо-технолошкиот начин.

Активирање на молекуларна метод е развиен од страна на Националниот истражувачки задоволен во Шпанија (C.S.I.C.). Тоа е премиса на природни биоактивни супстанции во електрични поле интензитет во дадено време.

За секоја група на супстанции развиле своите физички и хемиски услови за лекување, да ги земе предвид структурата на материјата, нејзината молекуларна тежина, pH, јаглерод обврзници, коефициент на растворливост, електричното поле и многу повеќе.

Преку овие активности подобрување на позитивните карактеристики proshodyt компоненти. Така, молекуларна активација може значително да се зголеми биолошката активност на хранливи материи (амино киселини, витамини, елементи во трагови. Оваа активна состојка е безбедна за човечкото тело.

Со оваа иновација Шпанците во областа на медицинските, на пример, луѓето со трајни инфекции на горниот респираторен тракт и респираторниот тракт (ринитис, синузитис, ларингитис, тонзилитис, фарингитис, бронхитис, итн) ќе бидат во можност да се зајакне имунолошкиот систем, особено во студено време.

Така, луѓето имаат нова можност - за поддршка на вашето тело со помош активира молекуларно биолошки адитиви за зајакнување на имунолошкиот систем, поддршка на црниот дроб, нервниот и други телесни системи.

Од диететски додатоци создадена од страна молекуларна активирање во Украина и во светот ресурси кои се достапни досега само шпански фармацевтска компанија катализа, S.L.

На пример, на компоненти на производот под трговското име "Viusid" има следниве резултати:

  • hlitsirrizinovaya киселина, глукозамин, аргинин, Глицин, витамин Ц, аскорбинска киселина, цинк стимулира антивирусно имунитет и анти-инфламаторен ефект;
  • аскорбинска киселина и цинк се заштитат клетките од оштетување;
  • hlitsirrizinovaya киселина помага на чистење слуз од респираторниот тракт;
  • hlitsirrizinovaya киселина и глукозамин поддршка на функцијата на црниот дроб;
  • глицин и витамин Б стабилизирање на побудување и инхибиција на нервниот систем и други.

Овој дел на производот "Viusid" vhodyatestestvennye компоненти на човечкото тело: амино киселини, минерали, витамини и други хранливи материи.

Појавата на нов метод на молекуларната активирање дава надеж за развој на производство на производи и отворање долго познат на човештвото природни биолошки активни супстанции од нови партии.

како што се рекламирање

Помош "хроника" тоа е фундаментално различно
Категорија На Медицински Проблеми: Болести