Како да се избега од движење болест, подобри методи тестирани во пракса

Здравство И Медицинскиот Видео: Scp-342 A Ticket To Ride (Object Class: Euclid) (Season 3 Remake) (Март 2019).

Anonim

Со доаѓањето на летото, ќе патуваат почесто и за подолги растојанија. Но, секој пат и исчекување рекреација, на состанокот со море или рацете на роднините и пријателите да го посетите отиде, движење болест може да се користи во транспортот. Неопходно е да се предупредат секој страдаат од оваа болест - универзален лек на проблемот таму. Постојат голем број на мерки кои може да ве спаси од лулка во транспортот.

Тие вклучуваат лекови лекови - таму е сложен адаптивни лекови кои може да го направи животот полесен кога патува. Како превенција на користени движење болест антихистаминици, антихолинергици и стимуланси (амфетамини). Но, во овој случај треба да се консултираат лекарите и подготвеност за несакани ефекти - Многу лекови предизвикаат поспаност, сува уста, и нарушување на сместување.

Во прилог на лекови може да се обучуваат на вашето тело да се контролира независно вегетативниот реакции користење на биофидбек. Постојат голем сет на вежби за зајакнување на вестибуларниот систем, која е главната причина движење болест во возила.

Но, што ако патувањето беше спонтано, непланирано патување и никогаш не се прават гимнастика и работи во аптека за апчиња? Во овие случаи, ќе се добие популарни, докажано алатки за готвење кој е секогаш корисна состојки. Тоа е забележано дека понекогаш таквите објекти да ви помогне да се подобри било таблети и безопасни за деца.

листовите Најлесен начин - треба да ја џвакаат суви зелен чај. Тоа е апсолутно одвратно вкус и брзо да се ослободат гадење, напади топлина или студ.

Нане, мед и лимон Овие производи се разноврсна и може да се комбинираат на различни начини - во секој случај тие ќе бидат ефикасни. Можете да пијалак чај со лимон нане (2 лажици. Лажици нане 2 чаши вода) и додадете лимон. Тогаш пијат овој пијалок малку шеќер со мед.

ѓумбир Ѓумбирот треба да се земе како основа во прав на час патувањето. Доста е 1 грам. Спасување ѓумбир колачиња, ако тоа е во рака, или со додавање на ѓумбир бонбони.

Морнари понекогаш страдаат од "движење болест" Препорачуваме ликвидација зглоб еластичен завој. Во овој случај, ефектот на работа под притисок се намалува. Може да кликнете на точки на ушната школка - оставете го фати болест.

Тука е уште еден начин да проверат баба: да се држиме гипс на папокот. Пробајте го ова - не боли, тоа е сигурно!

Како да се избега од движење болест, подобри методи тестирани во пракса
Категорија На Медицински Проблеми: Совети