Нутриционистите зборуваше за добрите и лошите страни на исхрана herkulesovoy

Здравство И Медицинскиот Видео: You Bet Your Life: Secret Word - Book / Dress / Tree (Јануари 2019).

Anonim

Најпопуларните овој систем на храна најде не само меѓу оние кои се губат телесната тежина, но исто така и лекарите.

Често тоа е пропишано, како здрава исхрана за луѓето со болести на желудникот.

Во името на диета може да се разбере дека е главен овесна каша. Бидејќи користењето валани овес, што е нискокалорична производ, луѓето не имаат енергија, телото се базира на масти резерви. Како резултат на тоа, постои губење на тежината. Херкулес - многу важна производ. Таа е богата со витамин Б и ПП групи есенцијални микронутриенти. Таа обезбедува човечки дневна доза на растителни влакна. Од огромен исхрана не е избалансиран, се препорачува да се каша вклучува овошје, бобинки и млечни производи.

Првата опција. Исхрана е најлесниот и тоа може да се земе како да се подготви за повеќе радикални методи. Телесната тежина на диета за неколку дена е можно. Процесот ќе биде долг. Вечера во првата верзија на исхрана врз основа на замена на еден оброк каша, варен во вода (не масло, сол и шеќер). По некое време, може да се зголеми бројот на замена за два, а потоа до три. Ако јадете житарици за доручек, тоа не значи дека може да се вчита до вечера колбас или компири. Откако ќе го следат начинот на исхрана, бидејќи сите правила треба да се следи, седејќи на други диети, исто така, треба да се смета. Избегнувајте скован храна, слатки, пржи.

Втората опција овозможува целосна исклученост од менито на друга храна, во прилог на Херкулес. Времетраењето на таква диета може да биде до седум дена. Во текот на исхрана е дозволено да се јаде само чорба на вода во она што е забрането да го пополнат со сол, масло и шеќер. нејзината потрошувачка не е ограничено на, е дозволено да пијат зелен или билен чај. На вториот ден исхрана дозволи користење на јаболко.

Третата опција не е толку радикален како втора, како и во житни може да содржи овошје, бобинки, јогурт или кисело млеко. Разновидноста на исхраната за да се продолжи со диета и да постигнат подобри резултати.

Приближната мени на оваа диета: Појадок: огромен каша со јагоди или сецкани fruktami. Ручек: житни со мала количина на мед, јогурт. Вечера: овес, ниско-масен јогурт и јаболко.

Главната предност на овој систем е нискокалорична храна, додека присуството на многу витамини и минерали. Покрај тоа herkulesovaya исхрана помага за надминување дебелината, тоа се уште е поздраво тело. Редовното земање на храна овес помага да се ослободи од стомачни проблеми, ја чисти крвта и значително го намалува холестеролот.

Недостатоци исхрана: Тоа создава недостаток на многу хранливи материи.

Исто така свеж вкус јадења подготвени без адитиви, не секој може да издржи.

Друг недостаток - можност да се врати падна килограми, додека одржувањето на старите навики во исхраната. Ова се однесува на оние кои се склони кон прејадување.

Резултати herkulesovoy исхрана, односно, бројот падна килограми во зависност од избраната опција исхрана. Избор на најстрогите метод, може да изгуби една недела до седум килограми.

Ако го следите трета опција, која вклучува додавање на овошје и јогурт, можете да изгубите пет килограми. Изгуби само 5 килограми во првата диета нема да работи - да се добие саканиот ефект, бара многу повеќе време.

Нутриционистите зборуваше за добрите и лошите страни на исхрана herkulesovoy
Категорија На Медицински Проблеми: Совети