Совети (May 2019)

mac.doctorsask.com
3 производ помош им даде сила на косата и сјај

3 производ помош им даде сила на косата и сјај

1. Ореви и семки. Бразил ореви се еден од најдобрите природни извори на селен, кој е важен минерал за здравјето на скалпот. Еден дел од ореви вклучуваат алфа-линоленска киселина, омега киселини, исто така позитивно влијаат на состојбата на косата. Одлични извори на цинк се cashews, pecans и бадеми. Недостаток на цинк може да предизвика губење на косата, па не заборавајте редовно да го надополнува своите резерви во телото.

8 нијанси на шизофренија

8 нијанси на шизофренија

Американските експерти за психијатриската генетика може да се направи чекор напред во разбирањето на биолошката природа на шизофренија и потврдуваат претходно се смета дека основа на болест не се специфични мутации во гените и комплекс крос-интеракцијата на голем број гени. Како резултат на тоа, беше откриено дека во случај на шизофренија, тоа не е една болест, но околу осум генетски различни болести, од кои секоја има свој сет на симптомите.

10 од најдобрите методи за да останат будни на работа, кога "уморни" во текот на викендот

10 од најдобрите методи за да останат будни на работа, кога "уморни" во текот на викендот

Во текот на викендот, сите ангажирани во разни професии кои се одмори, и кој - да работи. Се разбира, празникот се поврзани пред се со чистење на куќата, патувања во земјата и орање градината, перење, пеглање, шопинг и на пазарот. Но, што ако на викендот многу уморен и не се во можност да се вклучите во работа?

43-годишниот тумор на мозокот на формирана од долги разговори на мобилен

43-годишниот тумор на мозокот на формирана од долги разговори на мобилен

Редовни разговори на мобилен телефон за шест часа дневно предизвика развој на тумори на мозокот на 43-годишна возраст. Сега лекарите велат дека тој оставил само три години од животот. Британски бизнисмен Иан Филипс пред некое време се соочи со необјаснета главоболки. Општ лекар испрати пациентот во болница, каде што лекарите спроведе серија на тестови и му рече на човекот изненадени дека има тумор на мозокот, кој се наоѓа во близина на десното уво.

Маски за акни

Маски за акни

Користење на маски за акни, да го следи основните правила: 1. Не користите мешавина од состојки кои имаат алергиска реакција. 2. За време на подготовката на маски од глина и bodyagi Не употребувајте метални садови. 3. Пред покренување на постапката, темелно чистење на кожата. 4. Не ставајте ја смесата на областа околу очите и усните.

5 фактори на ризик за периодот beremennыh во зима

5 фактори на ризик за периодот beremennыh во зима

Vыnashyvanye Malysh - не е само радост, но Bolshaya и одговорност. Здравствени mladentsa t како многу зависи однесувањето и здравјето СТАТУС mamы. Еве зошто neobhodimo Професионални soprovozhdenye бременост, kotoroe predostavlyayut во Ynstytute Планирање на семејството. Карактеристично otpechatok на здравствената состојба и mamы Malysh nakladыvaet сезоната.

5 cposob да се ослободи од лошиот здив

5 cposob да се ослободи од лошиот здив

Никој не го сака кога зборува со устата непријатен мирис - тоа може да се создаде многу непријатна прв впечаток. Но, таму е добра вест: постојат неколку едноставни начини за да се ослободи од. Во повеќето случаи лошиот здив - гас произведени од страна на колонии на бактерии во устата, на непцата, забите и јазикот.

8 совети како да се преживее денот по непроспиени ноќе

8 совети како да се преживее денот по непроспиени ноќе

Ако во текот на ноќта не можев да спијам, и да се нагоре во раните утрински часови, ние ви нудиме совети за тоа како да се преживее на ефектите од непроспиени ноќе. Не возете Не е мал процентот на несреќи се случуваат поради тоа што возачот заспал на воланот. По монотон и здодевен потези "тапа" и ја повлекува затворете ги очите за неколку секунди.

8 начини да се користи од лимон за убавина и здравје

8 начини да се користи од лимон за убавина и здравје

1. Во хиперпигментација: Лимонот содржи природни состојки за кожата осветлување. За осветлување се користи маска со 1 лажичка сок од лимон, јогурт и мед, тоа мора да се нанесува на кожата еднаш на ден за 20 минути. Дамки Отстранување - бавен процес кој ќе потрае некое време. Бидете сигурни да се користи како средство за сончање лимони прават кожата чувствителни на светлина.

9 најдобрите начини да се справат со болки во грбот

9 најдобрите начини да се справат со болки во грбот

Многумина од нас не знаеше од прва рака состојба каде назад "брои" во грбот "камен" и реагира на секое движење "удар" по должината на грбот и главата. Понекогаш болката е и колку е силна парализирачки состојба која може да се карактеризира "не се врати кај мене, не се наведнуваат, не се исправи." Причините можат да вклучуваат траума, ефектите од кревање тежина или спие во непријатна позиција.

9 граница симптоми нарушување

9 граница симптоми нарушување

Човекот мора постојано да се демонстрира моделот на однесување кое вклучува најмалку пет од овие симптоми: 1. екстремни реакции - вклучувајќи и знаци на паника, депресија, лутина, или нелогични постапки 2. тенденција да се интензивни и бурни односи со семејството, пријателите и саканите, со поларните манифестации на љубовта, лутина и гнев 3.

9 хорор нашите реакции на стрес

9 хорор нашите реакции на стрес

Секој знае како нашето тело реагира на стресот: телото е ослабен, притисокот скокови, нула енергија, како зајак во рекламирањето батерии. Но, она што за свирка во ушите и редовни работи на "порцелан еден"? Ова е сериозно предупредување камбаната, навестувајќи дека итно треба да се смири и да се обидат да се релаксира.

Употребата на глина целулитот

Употребата на глина целулитот

Постојат многу начини за борба против целулитот. Многу од нив се вклучат некои акција на кожата со различни супстанции, и често може да се најдат рецепти за струже, обвива смеси за целулитот со глина. Буквално секој глина подмладува кожата. Покрај тоа, таа ја подобрува кожата, ја чисти тонови. Сето ова се должи на подобрување на циркулацијата на крвта на оние области на кожата каде што се врши козметички процедури на глина.

Abc слабеење: едноставен и ефективен правила

Abc слабеење: едноставен и ефективен правила

Сите оние кои сакаат да изгубат тежина сакаат да станат тенки наредниот ден од денот на ноќта пиеја чаша кефир. Всушност, чудо нема да чекаат за неговите смешни, треба да работат на вашето тело со по одредени правила, и само тогаш можеме да се надеваме на добар резултат. Постои еден многу важно правило - да потрошам повеќе калории отколку што јадат.

На сложеноста на пластична хирургија и како да се подготват за нив

На сложеноста на пластична хирургија и како да се подготват за нив

Може да се именува на врвот повеќето популарни пластична хирургија? Она што луѓето често сакаат да се промени? Говорејќи во врска со целокупната статистика во областа на естетската хирургија, немам податоци за нашата земја, како што не е достапна во јавниот домен. Јас го користам на резултатите од годишното истражување ASAPS (Американското друштво за естетска пластична хирургија).

Забрзување на растот на косата дома - стручни совети

Забрзување на растот на косата дома - стручни совети

"Оштетување или губење на косата се должи на ефектите на агресивни хемиски третман или злоупотреба на исправувачи и виткање - тоа е проблем чие решение е одговорност на фризер, стилист и всушност жената, но здравствената состојба на алармантна, како што се анемија. или проблеми со тироидната жлезда, исто така може да биде виновник за губење на косата, и бара медицинска интервенција, "- вели Франческа Фуско, MD во клинички дерматологија од Синаи на медицина.

Според научниците, ориз помогне да се справат со несоница

Според научниците, ориз помогне да се справат со несоница

Високо квалификувани експерти една од водечките институции во светот, неодамна спроведе студија во која беше објавено дека ориз најповолен начин влијаат на силна и здрава личност за време на спиењето осум часа нормално време кога прозорците има мир и тишина. Помогне во воспоставувањето на овој факт го направи медицински експериментални истражувања, во кој се вклучени повеќе од две илјади членови на доброволен испитаниците.

Акни, особено ако тие се случи на лицето, донесе непријатност и болка.

Акни, особено ако тие се случи на лицето, донесе непријатност и болка.

Постојат пет најлесниот производи да им помогне да се ослободи од проблемите, најверојатно, ќе остане. За да го направите ова ќе треба да се ревидира вашата исхрана - елиминира надразнувачи, вклучувајќи наведени разни зачини, зачинета и масна храна кои не се предвидени во текот на гастроинтестиналниот тракт и се гледа на лице, како грди - акни.

Лицето контура

Лицето контура

Со текот на времето, кожата ја губи својата цврстина и еластичност, што доведе до брчки. Некои брчки може да се спречи и елиминирани ласерски уреди, со користење botulinoterapiyi или contouring. Контура лице - решение и длабоки брчки со инјекција гелови со различен состав. Голем број на прегледи на контурите на лицето укажуваат на побарувачка и популарноста на оваа постапка.

Сахара дејството на лекот

Сахара дејството на лекот

Студијата се вклучени сто средношколци. Активноста на мозокот на децата следи директно за тоа како субјекти пиеле чоколадо тресе млеко. Идентично на калорична пијалоци се разликува само отсто масти и шеќер. На пример, еден од нив го надминува процентот на масти со мала количина на шеќер, а вториот, односно - напротив.